Monika Dryl

Zarządzająca projektem INFODORADCA+. Specjalizuje się w zarządzaniu złożonymi projektami w oparciu o międzynarodowe standardy, pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. Konsultantka i trenerka zarządzania projektami. Zaangażowana w kilka produkcji filmów dokumentalnych w roli producenta wykonawczego.

Karolina Korwin-Piotrowska

dziennikarka radiowa i telewizyjna, felietonistka. Jej zawodowe zainteresowania obejmują tematykę styku życia codziennego i show-bussinesu oraz filmu. Przeprowadzała wywiady między innymi ze Stevenem Spielbergiem, Harrisonem Fordem i Sophią Loren. Prowadząca wielu programów radiowych i telewizyjnych, takich, jak Filmidło, Magiel Towarzyski, Klub Radia Zet, Filmzet, Mniej więcej serio, Weekend z Radiem Zet, W kinie i na kanapie, Bez cukru, Na językach oraz Najgorsze Państwo Świata. Autorka relacji z festiwali filmowych, między innymi w Festiwalu Filmowym w Gdyni, Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W 2002 została szefową działu „Ludzie” w tygodniku „Gala”, w 2003 –  szefową działu gwiazd w miesięczniku „Uroda. W latach 2004-2006 była redaktorką naczelną miesięcznika „Sukces”. Autorka książek „Ćwiartka raz” i „Sława”.

Łukasz Maciejewski

Dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny. Wykładowca na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Wydziale Dziennikarskim SWPS w Warszawie. Laureat nagród dziennikarskich: „Złotej Róży”, „Uskrzydlonego”, „Dziennikarskiej Weny”. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT. Dyrektor artystyczny Festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie i Festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Autor licznych publikacji książkowych, między innymi: „Aktorki. Portrety”, „Aktorki. Spotkania” i „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”. We wrześniu 2018 otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii filmowa książka roku, a także statuetkę „Art-Kciuka 2018” dla „wybitnego człowieka instytucji”. Członek Rady Programowej „TheMuBa” – internetowego teatru Borysa Szyca. Pomysłodawca i organizator autorskich cykli: „Kino za Rogiem” i „Aktorki na Bielanach”, „Magiel filmowy”, „Goście Łukasza Maciejewskiego”, „Kino Huta”, „Przywrócone arcydzieła”, moderator „Kina Konesera” w Koninie.

Wojciech Solarz

Aktor, reżyser i scenarzysta. Wystąpił między innymi w filmach „W Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „80 milionów”, „Bitwa Warszawska”; serialach „Czas honoru” i „O mnie się nie martw”. Reżyser i autor scenariuszy filmów „Tajemnica Alberta”, „Norbert Juras i syn” i „Okna, okna”. Jako aktor teatralny, związany z Teatrem Narodowym. Zagrał także główne role między innymi w spektaklach „Wichrowe Wzgórza” (Teatr Studio), „Hamlet” (Teatr Ochoty), Mizantrop” (Teatr Dramatyczny) oraz monogramie „Rekonstruktor” (Laboratorium Dramatu). Laureat licznych nagród za filmy i spektakle, między innymi dla w ramach Kult Off Kino Festiwal dla „Tajemnicy Alberta”, Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” i nagrody na Solanin Film Festiwal za „Okna, okna”

Katarzyna Trzaska

Reżyserka i scenarzystka. Jej debiut dokumentalny „10 lat do Nashville” był nominowany do Nagrody im. Jana Machulskiego za najlepszy niezależny film dokumentalny oraz pokazywany na 14 festiwalach w Polsce i na świecie. Otrzymał m.in. Złotą KANewkę na Wrocławskim Festiwalu KAN w kategorii dokument. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autorka filmów dokumentalnych: „Maksimum przyjemności” oraz „Wieś pływających krów”, który wszedł do dystrybucji kinowej 5 października 2018 r. Reżyseruje również formy fabularne – m.in.: teatr TV „Humani” autorstwa Jarosława Murawskiego.